O mnie

Nazywam się Aneta Zychma i wierzę, że świat może być lepszym miejscem dla dzieci i ich najbliższych. Jestem pedagożką, konsultantką kryzysową w nurcie pozytywniej terapii kryzysu, trenerką umiejętności społecznych i trenerką funkcji poznawczych. Jestem też mamą, która doskonale zna i rozumie rodzicielskie wyzwania.

Od kilku lat aktywnie promuję rodzicielstwo oparte na szacunku i zaufaniu. Moje drogowskazy, którymi dzielę się z innymi, to przede wszystkim rodzicielstwo bliskości, Porozumienie bez Przemocy, dorobek Jespera Juula, neuroplastyczność, neurobiologia, teoria poliwagalna i niedyrektywne metody pracy z dziećmi z wyzwaniami rozwojowymi.

Prowadzę konsultacje oraz warsztaty dla rodziców i nauczycieli.

Udzielam pierwszej pomocy psychologicznej w sytuacji wypalenia rodzicielskiego.

Wspieram rodziny w sytuacji choroby przewlekłej, śmierci i żałoby. Współtworzę Instytut Dobrej Śmierci: przestrzeń dialogu i edukacji o przemijaniu, śmiertelności i żałobie.

Jako autorka artykułów parentingowych współpracuję z Natuli – dzieci są ważne.
Tworzę personalizowane bajki terapeutyczne: pisane na zamówienie dla konkretnego czytelnika. Jestem również autorką dwóch książek:


– „Tadzik i rak” wydawnictwo Book Ojciec, o chłopcu chorym terminalnie,


– „Droga do domu” wydawnictwo Studio Koloru o tym, co jest ważne w życiu, które przecież nie trwa wiecznie.

Prywatnie spełniam się jako żona pewnego dobrego człowieka, mama rezolutnego chłopca i towarzyszka psiego seniora. Mieszkam w Kielcach, blisko lasu. Nałogowo czytam (głównie literaturę fachową) i zajadam się czekoladą.