O mnie

Nazywam się Aneta Zychma i wierzę, że świat może być lepszym miejscem dla dzieci i ich najbliższych.

Jestem pedagożką, konsultantką kryzysową w nurcie pozytywniej terapii kryzysu, trenerką umiejętności społecznych i trenerką funkcji poznawczych. Jestem też mamą, która doskonale zna i rozumie rodzicielskie wyzwania.

Pomagam wypalonym mamom odzyskać spokój i zasoby.

Wspieram dzieci i ich najbliższych w obliczu wyzwań rozwojowych (m.in. autyzm, ADHD), choroby, niepełnosprawności, żałoby.

Współtworzę Instytut Dobrej Śmierci : przestrzeń dialogu i edukacji o przemijaniu, śmiertelności i żałobie.

Prowadzę warsztaty dla rodziców i osób pracujących z dziećmi, a także autorskie zajęcia rozwojowo-relaksacyjne dla dzieci i warsztaty czułego relaksu dla dorosłych (połączenie technik relaksacyjnych, pracy z ciałem z praktyką samowspółczucia).

Napisałam dwie książki: „Tadzik i rak” o chłopcu chorym terminalnie oraz „Droga do domu” o tym, co jest ważne w życiu, które przecież nie trwa wiecznie. Tworzę także personalizowane bajki terapeutyczne: pisane na zamówienie dla konkretnego czytelnika.

Prywatnie spełniam się jako żona pewnego dobrego człowieka, mama rezolutnego chłopca i towarzyszka psiego seniora. Mieszkam w Kielcach, blisko lasu. Nałogowo czytam (głównie literaturę fachową) i zajadam się czekoladą.

Cieszę się, że tu jesteś.