O mnie

Cześć,

Jestem Aneta, bliskościowa aktywistka, która wierzy, że świat może być lepszym miejscem dla dzieci i ich najbliższych.

Tworzę przestrzeń, w której otwarcie, konsekwentnie i nieustępliwie bronię praw dziecka: do szacunku, szczęścia, miłości, edukacji, rozwoju, bliskości, poczucia bezpieczeństwa, zadawania pytań i otrzymywania na nie odpowiedzi, bycia sobą i życia w świecie, który mu sprzyja.

W obszarze moich zainteresowań znajduje się przede wszystkim wsparcie dzieci w sytuacji żałoby i choroby. Dlatego sporo treści, które tworzę, dotyczy właśnie dziecięcego rozumienia śmierci.

Moje drogowskazy, którymi się tutaj dzielę, to przede wszystkim: rodzicielstwo bliskości, uważność, Porozumienie bez Przemocy, pedagogika serca, dorobek Jespera Juula, metody niedyrektywne w pracy z dziećmi w spektrum autyzmu.

Jako autorka artykułów eksperckich współpracuję z redakcją Natuli- dzieci są ważne. Jestem również patronką merytoryczną ogólnopolskiej kampanii społecznej Przytul Dziecko.

W lipcu 2020 roku nakładem wydawnictwa Book Ojciec – Blog Ojciec ukazała się moja książka „Tadzik i rak”. Opowiada o chłopcu chorym terminalnie i wzbogacona jest o część teoretyczną dla rodziców i osób pracujących z dziećmi.

W kwietniu 2021 roku nakładem wydawnictwa Studio Koloru ukazała się moja kolejna propozycja dla małych i dużych „Droga do domu”. Tym razem zabieram czytelników w podróż pełną przygód u boku Bajki i tajemniczego Pana Kota.

Prywatnie spełniam się jako żona pewnego dobrego człowieka, mama rezolutnego chłopca i towarzyszka psiego seniora. Mieszkam w Kielcach, blisko lasu. Nałogowo czytam (głównie literaturę fachową) i zajadam się czekoladą.